آینه ایستاده جذاب ترین آیتم دکوراسیون در سال 1402

آینه ها یکی از جذاب ترین آیتم هایی است که امروزه در اکثر دکوراسیون های مدرن و کلاسیک از آنها استفاده می شود. درواقع می توان گفت آینه ها هم یک آیتم دکوراتیو ارزان قیمت به شمارمی روند که هم کاربردی هستند و هم به زیباترشدن محیط اطراف کمک می کنند. امروزه ما می توانیم مدل های متنوعی از این آینه ها را در بازار ببینیم. در این مطلب بحث ما درباره آینه ایستاده است که در ماه های اخیر به شدت مورد استقبال قرارگرفته است. اگر شما هم قصد خرید این آینه ها را دارید در ادامه همراه ما باشید.

راهنمای خرید آینه ایستاده

قبل از اینکه بحث خرید آینه ایستاده را آغاز کنیم باید بدانید که در این میان برخی از افراد آینه قدی را با آینه ایستاده اشتباه می گیرند. دقت داشته باشید منظور از آینه قدی آینه هایی که با ارتفاع متفاوت روی دیوار نصب می شود اما آینه ایستاده پایه ای دارد که به صورت مستقیم روی قرارمی گیرد. اگر به دنبال خرید بهترین آینه ایستاده هستید، درادامه مطلب با ما همراه باشید.

اندازه آینه ایستاده

از اولین مواردی که باید برای خرید آینه ایستاده درنظربگیرید، اندازه آن است. قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید ابتدا محلی که می خواهید این آینه را در آنجا قراردهید، انتخاب کنید. سپس براساس فضای خود نسبت به انتخاب اندازه مناسب این آینه اقدام کنید. برخی از موارد افراد بی توجه به فضایی که دارند، آینه انتخاب می کنند به همین دلیل نیز نمی توانند برای آن مکانی مناسب را انتخاب کنند. همین نیز باعث می شود که عملا هزینه بیهوده ای را برای اینکار صرف کرده باشند.

آینه ایستاده

انتخاب طراحی مناسب

امروزه طراحی متفاوتی از آینه ایستاده در بازار یافت می شود که شما می توانید بسته به سلیقه خود هریک از انواع آنها را انتخاب و خریداری کنید. البته بهتراست طراحی های شلوغی را انتخاب نکنید تا بتوانید در ست کردن استایل روزمره خود به راحتی از آن کمک بگیرید. مسلما آینه هایی با طراحی ساده تر، قیمت مناسب تری را نیز نخواهندداشت پس می توانید با صرف هزینه ای معقول نسبت به خرید آن اقدام کنید.

انتخاب رنگ قاب مناسب

مسلما هنگام خرید آینه ایستاده با رنگبندی متفاوتی از قاب آن روبه رو می شوید. برای انتخاب رنگ این قاب لازم است قبل از هر چیزی رنگ سایر آیتم هایی که در اطراف آن قراردارند را درنظربگیرید. درواقع رنگ انتخاب شما باید با این رنگ ها در تناسب باشد تا بتواند جذابیت دکوراسیون را چندین برابر کند. برای مثال اگر مبلمان شما قهوه ای تیره هستند، می توانید رنگ قاب آینه را نیز اینگونه انتخاب کنید در مقابل اگر بیشتر آیتم های دکوراسیون شما رنگ خنثی دارند، سفید بهترین انتخابی است که می توانید برای آینه قدی داشته باشید.

انتخاب جنس مناسب قاب آینه

امروزه قاب آینه ایستاده با متریال متفاوتی ساخته می شوند که انتخاب نوع متریال آن بسته به نوع دکوراسیون و سلیقه شماست. شما می توانید این آینه را با قاب های فلزی و یا چوبی خریداری کنید. نمونه های چوبی بیشتر برای دکوراسیون های کلاسیک مناسب هستند و اما قاب های فلزی را می توانید در دکوراسیون های مدرن نیز به کارگیرید. البته باید بدانید مسلما آینه هایی با قاب چوبی نسبت به سایر مدل ها قیمت بالاتری دارند. پس اگر به دنبال خرید آینه هایی ارزان تر هستید، می توانید قاب فلزی را انتخاب کنید.

آینه چراغ دار یا بدون چراغ دار؟

برخی از انواع آینه های ایستاده موجود در بازار امکانات بیشتری نیز دارند. برای مثال شما می توانید آنها را در مدل های چراغ دار و بدون چراغ خریداری کنید.  مدل های چراغ دار بیشتر مناسب افرادی است که می خواهند از تیپ و استایل خود عکاسی کنند و بدین ترتیب به نور مناسبی نیاز دارند. اما اگر شما می خواهید به عنوان یک آیتم دکوراتیو از آن استفاده کنید، مسلما خرید همین مدل های ساده نیز کفایت می کند.

آینه ایستاده

کیفیت شیشه آینه

از دیگر مواردی که برای خرید آینه ایستاده اهمیت دارد، کیفیت شیشه به کاررفته در آن است. البته معمولا همه افراد در این زمینه تخصص کافی ندارند به همین دلیل نیز تنها در هنگام خرید بررسی کنید که سطح شیشه کاملا صاف و صیقلی باشد. بدین ترتیب براقیت بیشتری دارد و مسلما جلوه بهتری را به دکوراسیون می دهد.

توجه به تمامی مواردی که در بخش بالا بیان شد، شما را برای خرید آینه ایستاده کمک خواهندکرد. پس می توانید با توجه به آنها با آگاهی کامل برای خرید انواع آینه ایستاده اقدام کنید.

از آینه ایستاده در کنار چه آیتم هایی در دکوراسیون استفاده کنیم؟

شما می توانید از اجزای بسیاری در کنار آینه ایستاده کمک بگیرید و بدین ترتیب دکوراسیون خود را جذاب تر کنید. درادامه به بررسی برخی از این ایده ها می پردازیم:

  • در دکوراسیون کلاسیک می توانید در کنار آینه ایستاده از یک پاف چوبی استفاده کنید. سپس یک شال مبل را روی پاف بیندازید و به همین راحتی این بخش از منزلتان را جذاب تر کنید.
  • می توانید از یک گلدان بزرگ در کنار آینه ایستاده استفاده کنید. البته منظور ما در اینجا تنها گل های طبیعی است که در کنار آینه می تواند فضای خاص و دلچسب را ایجادکند. بهترین گلی که می توانید برای این بخش از منزل انتخاب کنید، سانسوریاست.
  • می توانید در کنار آینه ایستاده با قاب چوبی از انواع بافت های مکرومه نیز استفاده کنید. البته بهتراست رنگ بافت مکرومه با رنگ قاب آینه در تناسب باشد تا هماهنگی بیشتری در فضای ایجاد شود.
  • کنار آینه ایستاده می توانید یک پادری کوچک خزدار ساده بیندازید و ببینید که با همین آیتم کوچک چقدر این بخش از فضا را دچار تغییر می کنید.

دقت داشته باشید تمامی آیتم هایی که در بخش بالا برای کامل کردن دکوراسیون در کنار آینه ایستاده معرفی کردیم تنها در صورتی قابل استفاده است که شما تنها از این آینه به عنوان یک عضو دکوراتیو استفاده کنید. یعنی اگر می خواهید آینه چراغ دار بخرید، عملا تمامی این گزینه ها حذف می شود و حتی باید این آینه را در اتاق خواب و یا اتاق مربوط به کارتان قراردهید.

اشتراک گذاری