سبک زندگی

همه آنچه باید درباره دکوراسیون داخلی منازل ایرانی بدانید

امروزه برای خرید اجزای دکوراسیون داخلی باید هزینه قابل توجهی را بگذارید به همین دلیل نیز باید از قبل برای خرید آنها به خوبی برنامه ریزی کنید. برخی از افراد هزینه زیادی را هم برای خرید آیتم های دکوراسیون خود می گذارند اما با انتخاب اشتباه آنها عملا دکوراسیون خوبی را رقم نخواهندزد. به همین دلیل بهتراست قبل از هر تغییری اطلاعات کافی درباره دکوراسیون داخلی منازل ایرانی داشته باشید تا بتوانید جذاب ترین دکوراسیون را برای محیط منزلتان بسازید.

دکوراسیون داخلی منازل ایرانی

جذاب ترین ایده ها برای دکوراسیون داخلی منازل ایرانی

برای اینکه در منزل خود یک دکوراسیون عالی بسازید که با سبک و سیاق کشورمان نیز سازگاری داشته باشد، بهتراست آشنایی لازم را با آیتم های به کاررفته در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی داشته باشید. درادامه سعی می کنیم این موارد را به شما معرفی کنیم.

استفاده از کوسن هایی با طراحی سنتی

برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایرانی می توانید از انواع کوسن هایی با طراحی سنتی کمک بگیرید. کوسن نقش مهم و اصلی را در زیبایی مبلمان شما دارد به همین دلیل نیز اگر به سبک سنتی علاقه دارید می توانید کوسن هایی با طراحی اصیل ایرانی را انتخاب کنید.

قیمت و خرید مبلمان

البته باید رنگ های به کاررفته در کوسن با رنگ مبلمان شما همخوانی داشته باشد تا بتواند جذابیت محیط را چندین برابر کند. امروزه تنوع کوسن هایی با طراحی سنتی در بازار بسیارزیاد است به همین دلیل نیز شما می توانید به راحتی گزینه موردنظرتان را از میان آنها انتخاب کنید.

نهایت استفاده از نورطبیعی

در طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایرانی باید نهایت استفاده را از نورطبیعی داشته باشید. درواقع بهتراست تا جایی که می توانید از نورطبیعی کمک بگیرید و در کنار آنها از نورمصنوعی استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان برای دکوراسیون خود از پرده های ضخیم استفاده نکنید، این پرده ها از عبور نور جلوگیری می کند و فضای منزل شما را دلگیرتر می کند. نورطبیعی خود انرژی مثبت را به محیط اطراف می دهد به همین دلیل نیز روی وجود آن تاکید می کنیم.

استفاده از آجر دکوراتیو

یکی از مهم ترین نشانه هایی که در دکوراسیون سنتی خانه مورد استفاده قرارمی گیرد، انواع آجرهای دکوراتیو می باشد. برای استفاده از این آجرها نیاز به تخریب هم ندارید امروزه انواع دیوارپوش با اشکال آجری متفاوت در بازار یافت می شوند که می توانید براساس سلیقه خود از هریک آنها در دکوراسیون خود استفاده کنید. برای استفاده از این آجرها در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی بهتراست تنها یکی از دیوارهای خانه خود را با کمک آن تزئین کنید تا بتوانید زیبایی آن را به راحتی به تصویر بکشید.

استفاده از رنگ های گرم

در طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایرانی باید درنظربگیرید که لازم است حتما از رنگ های گرم استفاده شود. شاید شما به عنوان فردی که نمی خواهید چندین بار برای دکوراسیون داخلی خود هزینه کنید، خیلی برای استفاده از رنگ های گرم جرئت نداشته باشید اما باید بدانید این رنگ ها می توانند به محیط اطراف خود روح ببخشند. ازجمله این رنگ ها می توان به قرمز، کرم و نظایر اینها اشاره کرد.

دکوراسیون داخلی منازل ایرانی

استفاده از گیاهان طبیعی

گل و گیاهان طبیعی می توانند تاثیرات بسیارخوبی را روی دکوراسیوان شما داشته باشند و علاوه براین به دلیل کمک به تصفیه هوای محیط به سلامت افراد نیز کمک خواهندکرد. به همین دلیل نیز نباید استفاده از آنها را از یادبرد.  شما می توانید بسته به فضای منزل خود از گیاهانی استفاده کنید که به خوبی در این محیط دوام می آورند. قیمت گیاهان طبیعی خیلی بالا نیست و به همین دلیل نیز می توانید با صرف هزینه ای معقول به کلی دکوراسیون خود را تغییر دهید.

استفاده از بشقاب های تزئینی

اگر می خواهید حس زندگی اصیل ایرانی را در خانه خود جریان دهید، به دنبال خرید بشقاب هایی با طراحی سنتی و زیبا باشید. این بشقاب ها را می توانید روی دیواری که در بخش پایین آن گلدان های طبیعی خود را قراردهید، نصب کنید. مطمئن باشید که می توانید بهترین دکوراسیون را با کمک آنها در این محیط بسازید.

نصب قالیچه یا گلیم روی دیوار

فرش ایرانی در تمامی جهان شهرت دارد شما نیز می توانید یکی از المان های این مدلی را در دکوراسیون خود داشته باشید. امروزه مدل های متنوعی از قالیچه یا گلیم در بازار یافت می شود که شما می توانید بسته به دکوراسیون داخلی منازل ایرانی هریک را انتخاب کنید. البته اگر دکوراسیون مدرن تری دارید، می توانید از انواع تابلوفرش کمک بگیرید.

ظروف میناکاری

از دیگر نمادهای ایرانی که می تواند برای خانه های ایرانی مناسب باشد، ظروف میناکاری است. اگر شما می خواهید یک دکوراسیون کاملا سنتی داشته باشید، می توانید از این ظروف کمک بگیرید. البته ظروف میناکاری علاوه براینکه جنبه زیبایی دارند، قابل استفاده هم هستند. البته باید بدانید ظروف میناکاری ظرافت بسیارزیادی دارند به همین دلیل نیز باید برای خرید آنها هزینه قابل توجهی را بگذارید.

استفاده از چمدان های قدیمی

چمدان های قدیمی طراحی خاص و زیبایی دارند به همین دلیل نیز می توانند المان خوبی برای دکوراسیون ایرانی باشند. شما می توانید به راحتی به این چمدان ها پایه وصل کنید و درنهایت نیز از آنها به عنوان یک جلومبلی کمک بگیرید. البته که می توانید به عنوان یک میز دکوراتیو نیز از آن کمک بگیرید. درحالت کلی باید بگوییم همین چمدان هایی که شاید خیلی به آنها اهمیت ندهیم می تواند یک المان جذاب برای دکوراسیون ما باشد.

شما می توانید هریک از مواردی که در بخش بالا بیان شد را در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی به کاربرید. البته که دقت داشته باشید تنها انتخاب این المان ها اهمیت ندارد بلکه شما باید بتوانید به خوبی آنها را در کنارهم قراردهید. در بسیاری از موارد افراد اجزای دکوراسیون را به درستی انتخاب می کنند اما نمی توانند مکان درستی را برای قراردادن آنها انتخاب کنند.شما باید سعی کنید اجزایی را در کنار هم قراردهید که بیشترین ارتباط را با هم دارند. یعنی اگر می خواهید دو سبک کلاسیک و مدرن را با هم تلفیق کنید هم به دنبال انتخاب اجزایی باشید که با هم سنخیت داشته باشند. فراموش نکنید یک اشتباه کوچک می تواند کل دکوراسیون شما را به هم بزند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *