طراحی دکوراسیون تی وی روم
همه چیز درباره طراحی دکوراسیون تی وی روم

طراحی دکوراسیون داخلی منزل شامل بخش های متعددی است که هریک از این بخش ها بسته به نوع استفاده ای که از آن می شود، باید به صورت مجزا طراحی شود. ازجمله این بخش ها می توان به تی وی روم اشاره کرد. تی وی روم درواقع یکی از مهم ترین بخش های منزل است که شما می بایست تلویزیون و بقیه سیستم صوتی و تصویری خود را در آن نصب کنید. طراحی دکوراسیون تی وی روم بسته به میزان فضایی که هر منزل دارد، متفاوت خواهدبود. در این مطلب بیشتر درباره این موضوع صحبت می کنیم.

طراحی دکوراسیون تی وی روم

بررسی مهم ترین نکات برای طراحی دکوراسیون تی وی روم

برای اینکه بتوانید طراحی دکوراسیون تی وی روم را به شکل درستی انجام دهید، لازم است قبل از هر کاری اجزایی که برای این بخش درنظرگرفته اید را لیست کنید. درواقع باید بررسی کنید که در این محیط می خواهید از چه ایتم هایی استفاده کنید. درنهایت این آیتم ها را به شکل درستی در کنار هم قراردهید. ما نکاتی که برای طراحی دکوراسیون تی وی روم به کارتان می آید را درادامه بررسی می کنیم.

انتخاب مبلمان مناسب

از اولین قدم هایی که برای طراحی دکوراسیون تی وی روم درنظرداشته باشید، انتخاب مبلمان مناسب می باشد. دقت داشته باشید که شما نمی توانید از هر مبلمانی برای این بخش استفاده کنید. مبلمان مناسب برای این بخش باید از نوع راحتی باشد تا بتوانید ساعت ها روی آن نشسته و به تماشای تلویزیون بپردازید. البته که مبل راحتی موردنظر شما باید از بهترین متریال ساخته شده باشد که به مرورزمان شکل اولیه خود را از دست ندهد. توجه کنید مبلمانی که در این بخش قرارمی گیرد، مسلما هرروزه مورد استفاده شما خواهدبود.

اگر فضای کمی را برای دکوراسیون تی وی روم دارید، بهترین مبلمانی که می توانید در این بخش استفاده کنید، مبلمان ال شکل می باشد.

انتخاب فرش مناسب

برای طراحی دکوراسیون تی وی روم باید به دنبال انتخاب مناسب ترین فرش در این قسمت باشید. امروزه فرش ها تنوع بسیارزیادی را در بازار دارند که شما می توانید بسته به سلیقه  و سبک دکوراسیون کلی منزل هریک از انها را انتخاب کنید. تنها باید بدانید که اندازه فرش انتخابی شما باید نسبت به فضایی که دارید، کمتر باشد تا محیط تی وی روم فضای جذاب تری به خود بگیرد.

برای انتخاب رنگ فرش نیز می توانید از طیف رنگی سایر آیتم های دکوراسیون نظیر مبلمان و یا دیوارها کمک بگیرید.

نورپردازی تی وی روم

از مهم ترین مواردی که روی زیبایی دکوراسیون تی وی روم تاثیر می گذارد، نورپردازی این بخش است. شما می توانید از نورمخفی های زیبا در بخش پشتی تلویزیون استفاده کنید. البته دقت داشته باشید این نور باید بسیارملایم باشد تا تاثیر منفی را روی چشمان شما در هنگام تماشای تلویزیون نگذارد. فضای تی وی روم به هیچ عنوان نباید پرنور باشد زیرا انعکاس نور سبب می شود به هیچ عنوان نتوانید دید خوبی را در تلویزیون داشته باشید.

انتخاب رنگ مناسب

از دیگر مسائلی که باید برای دکوراسیون تی وی روم به ان توجه شود، انتخاب رنگ مناسب برای این بخش است. برای اینکه تمرکز کافی را هنگام تماشای برنامه های تلویزیون داشته باشید، لازم است از رنگ های خنثی استفاده کنید. ازجمله رنگ های خنثی می توان به شیری و یا سفید اشاره کرد. دقت داشته باشید برای انتخاب رنگ باید رنگ سایر آیتم های فضا را نیز درنظربگیرید و به دنبال انتخاب یک رنگ متناسب با سایر اجزا باشید.

طراحی دکوراسیون تی وی روم

اننخاب سبک مناسب برای دکوراسیون تی وی روم

برای طراحی دکوراسیون تی وی روم لازم است یک سبک خاص را انتخاب کرده و شروع به انتخاب آیتم های آن کنید. انتخاب سبک دکوراسیون بسته به سلیقه شما متفاوت است. پیشنهاد ما این است که به سراغ سبک های ساده برای دکوراسیون تی وی روم بروید که هنگام تماشای تلویزیون حواستان را پرت نکند.

استفاده از آینه در تی وی روم

یکی از قدیمی ترین روش های طراحی دکوراسیون تی وی روم استفاده از انواع آینه ها می باشد. آینه ها هم به بزرگترشدن فضا کمک می کند و هم کاربردی هستند. از این رو نیز بهترین گزینه برای دکوراسیون این محیط تلقی می شوند.

دکورکردن دیوار پشت تلویزیون

شما می توانید از انواع تجهیزات بافت دار برای فضای پشت تلویزیون استفاده کنید. درواقع متمایزکردن دیوار پشت تلویزیون از سایر دیوارها می تواند تاثیرات بسیارزیادی را در این فضا بگذارد.

اشتراک گذاری