هر آنچه باید درباره خرید مبل آنلاین بدانید

امروزه مبلمان به یکی از اجزای  اساسی در دکوراسیون داخلی منازل تبدیل شده است که در سبک های متنوعی به بازار عرضه می شود. شما می توانید بسته به سبک دکوراسیون منزل نسبت به خرید هریک از آنها اقدام کنید. شما می توانید برای خرید و انتخاب مبلمان موردنظر خود به فروشگاه های اینترنتی معتبر سری بزنید و خرید خود را به راحتی انجام دهید. برای خرید مبل آنلاین باید اطلاعاتی را درباره محصول داشته باشید که سعی می کنیم درادامه درباره آن صحبت کنیم. همراه ما باشید.

خرید مبل آنلاین

راهنمای خرید مبل آنلاین

مسلما خرید مبل به صورت آنلاین مشابه خریدهای حضوری نیست که بتوانید به دقت تمامی بخش های مبل را موردبررسی قراردهید.برای مثال شما نمی توانید روی مبل بنشینید و یا وزن آن را خودتان از نزدیک تخمین بزنید. درادامه نکاتی که برای خرید مبل آنلاین به شما کمک می کند را بررسی می کنیم.

انتخاب سبک مبلمان

از اولین مواردی که برای خرید مبل آنلاین باید درنظرگرفته شود، انتخاب سبک مناسب برای مبل است. شما می توانید مبلمان خود را در سبک های متفاوتی نظیر استیل، راحتی و سلطنتی خریداری کنید. انتخاب هریک از این موارد بسته به دکوراسیون و فضایی است که در منزل می توانید به این آیتم اختصاص دهید.

البته لازم است بدانید که تمامی دکوراسیون ها حتما یک دست مبلمان راحتی را نیاز دارد از این رو نیز اگر فضای شما تنها برای خرید یک دست مبل کفایت می کند باید به سراغ خرید مبلمان راحتی بروید. قیمت مبلمان راحتی نیز نسبت به سایر سبک ها مناسب تر است از این رو نیز می توانید با هزینه مناسب تری برای خرید آنها تصمیم بگیرید.

نوع چوب به کاررفته در مبل

در خرید آنلاین مبل شما نمی توانید از نزدیک آن را ببینید و میزان استحکامش را تخمین بزنید. یا حتی نمی توانید به صورت دقیق کلاف آن را بررسی کرده و از کیفیت آن مطمئن شوید. به همین دلیل نیز بهتراست ازفروشنده درباره چوب به کاررفته در مبلمان  و وزن آنها سوال بپرسید. از بهترین چوب هایی که در ساخت مبل به کارمی رود، می توان به توسکا، بلوط، افرا،گردو، روس و …. اشاره کرد. به کاررفتن هریک از این چوب ها در ساختار مبل شما را از کیفیت آن مطمئن می سازد.

نوع فنر به کاررفته در مبل

فنرها نیز تاثیر بسیارزیادی را روی کیفیت مبلمان دارند از این رو نیز باید در هنگام خرید موردتوجه قرارگیرند. اگر به دنبال انتخاب بهترین فنر در خرید مبل آنلاین هستید، باید بدانید که فنرهای لول و پس ازآن فنرهای سینوسی بهترین انتخاب برای شما خواهندبود. هردو مدل این فنرها کیفیت بسیاربالایی دارند و می توانند در طولانی مدت وزن زیادی را تحمل کنند. از این رو نیز طول عمر مبلمان شما را بالاتر می برند.

فوم به کاررفته درمبلمان

هسته درونی بیشتر مبلمان موجود در بازار از فوم پلی یورتان است که هرچه چگالی آن بیشتر باشد به تبع کیفیت آن نیز بالاتر خواهدرفت. اگر به دنبال خرید مبل ارزان هستید باید بدانید که در ساختار بیشتر مبل های ارزان تنها از این فوم استفاده می شود که به تنهایی کیفیت خوبی نخواهدداشت. اما در مبلمان باکیفیت موجود در بازار دور این فوم نوعی روکش پارچه ای از جنس پارچه هایی نظیر تترون دیده می شود که استحکام مبل را چندین برابر می کند.

خرید مبل آنلاین

البته دقت داشته باشید در برخی از مبلمان نیز به جای فوم از اسفنج استفاده می شود که خب مسلما به هیچ عنوان کیفیت خوبی نخواهدداشت.

بررسی کلاف و اتصالات

از فروشنده بخواهید که هنگام خرید مبل آنلاین به خوبی از تمامی بخش های مبل به خصوص کلاف و اتصالات زیرین آن برای شما فیلم گرفته و ارسال کند. بدین ترتیب شما می توانید به خوبی اتصالات مبلمان را بررسی کرده و از کیفیت انها اطمینان یابید. دقت داشته باشید که مبلمان باکیفیت برای اتصال بخش های مختلف به یکدیگر از چسب درجه یک و پیچ استفاده می کنند. این درحالی است که در مدل های ارزان تر از میخ و منگنه های بزرگ استفاده می شود که به هیچ عنوان کیفیت چندانی نخواهدداشت.

پارچه به کاررفته در مبلمان

امروزه پارچه های متفاوتی در ساختار مبل مورداستفاده قرارمی گیرد که کیفیت آن در هنگام خرید اهمیت دارد. درواقع این پارچه باید به صورتی باشد که با چندبار آفتاب خوردن رنگ اولیه خود را از دست ندهد. شما می توانید برای اطمینان از این موضوع به سراغ خرید از فروشگاه هایی بروید که برای محصولات خود ضمانت درنظرمی گیرند. بدین ترتیب می توانید با اطمینان خاطر پارچه دلخواه خود را در خرید آنلاین مبل انتخاب کنید.

اشتراک گذاری