اتاق خواب

عوامل موثر روی قیمت تشک طبی فنری

قیمت تشک طبی فنری

تشک یکی از مهم ترین آیتم هایی است که باید برای اتاق خوابتان خریداری کنید. امروزه تشک های متنوعی در بازار موجود است که بسته به ویژگی های هریک می توانید برای خریدشان تصمیم بگیرید. از انواع این تشک ها می توان به مدل های طبی فنری اشاره کرد که از گذشته نیز موردتوجه بوده است. اگر می خواهید اطلاعاتی را درباره قیمت تشک طبی فنری داشته باشید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بررسی عوامل موثر در قیمت تشک طبی فنری

اگر به دنبال خرید تشکی هستید که نه خیلی نرم و نه خیلی سفت باشد، تشک طبی فنری انتخاب خوبی برای شما خوهدبود. طراحی خاص این تشک ها به خوبی می تواند از ستون فقراتتان در هنگام خواب محافظت کند. برای اینکه بتوانید برآوردی از قیمت تشک طبی فنری داشته باشید، درادامه عوامل موثر در این حوزه را بررسی می کنیم.

قیمت تشک طبی فنری

تاثیر میزان سفتی روی قیمت تشک

میزان سفتی تشک طبی فنری روی قیمت این محصول تاثیرگذار است. دقت داشته باشید تشک های نرم و یا خیلی سفت می تواند باعث آسیب دیدگی ستون فقرات در طولانی مدت شود. درواقع با استفاده از چنین تشک هایی به مرورزمان دچار کمردرد خواهیدشد.

از این رو نیز تشک هایی که از نظر میزان نرمی و سفتی استاندارد هستند، مسلما نسبت به سایر مدل ها قیمت بالاتری دارند. درواقع می توان گفت اگر به دنبال یک تشک استاندارد هستید، باید هزینه بالای خرید آن را نیز درنظربگیرید. تشک های طبی استاندارد مزایای دیگری نیز دارند که خرید آنها را به صرفه می کند. برای مثال این مدل از تشک ها دوخت استانداردی دارند از این رو نیز می توانید تا مدت ها بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید.

برای خرید حضوری می توانید میزان سفتی تشک را با درازکشیدن روی آن به خوبی تست کنید و بهترین گزینه را براساس فرمی بدنی تان انتخاب کنید.

نوع مموری فوم به کاررفته در تشک

از دیگر عوامل موثر در قیمت تشک طبی فنری می توان به نوع مموری فوم به کاررفته در آن اشاره کرد. دقت داشته باشید وجود این مموری فوم کمک می کند تا بدن فرد در حالت مناسبی هنگام خواب قرارگیرد و به خوبی از ستون فقرات وی محافظت شود. البته وجود مموری فوم مزایای دیگری نیز دارد برای مثال لرزش ناشی از تشک را به حداقل می رساند.

کیفیت مموری فوم به کاررفته در تشک نیز اهمیت دارد. درواقع اگر از متریال خوبی در ساخت این تشک استفاده نشود، هنگام جابه جاشدن روی تختخواب ارتعاش زیاد سبب بیدارشدن وی خواهدشد. چگالی مموری فوم به کاررفته درتشک ها با هم متفاوت است و هرچه این چگالی بیشتر باشد، مسلما کیفیت بالاتر می رود. با بالاتررفتن کیفیت نیز قیمت تشک به طرز عجیبی بالا خواهدرفت.

بررسی نوع فنر به کاررفته در تشک

نوع فنر به کاررفته در تشک نیز می تواند روی قیمت تشک طبی فنری تاثیر بگذارد. به صورت کلی تشک طبی فنری به دو دسته فنر متصل و منفصل دسته بندی می شوند که درادامه به بررسی ویژگی های هریک از آنها می پردازیم.

تشک فنرمتصل: در ساختار این مدل از تشک ها به صورت سراسری از فنرهای متصل استفاده شده است. به همین دلیل نیز در صورت جابه جا شدن روی تخت ارتعاش به تمامی بخش های آن منتقل می شود. در این مدل نیز هرچه میزان فوم به کاررفته بیشتر باشد، کیفیت محصول بالاتر خواهدرفت.

تشک فنر منفصل:در ساختار این تشک از فنرهای جداجدا استفاده می شود. تشک فنر منفصل بهترین انتخاب برای تخت های دونفره می باشد زیرا ارتعاشات را منتقل نمی کند.

خرید تشک

جنس الیاف تشک طبی فنری

الیافی که در این مدل از تشک به کارمی رود نیز تاثیر بسیارزیادی را روی قیمت تشک طبی فنری می گذارد. استانداردترین تشک های موجود در بازار دارای  الیاف ضدحساسیت می باشد از این رو نیز در هنگام خوابیدن فرد هیچ حساسیتی را برای وی ایجاد نخواهدکرد. دقت داشته باشید اگر مشکلات پوستی دارید، حتما به دنبال خرید تشک هایی ضدحساسیت باشید. شاید این تشک ها قیمت بالاتری داشته باشند و اما از بروز بیماری های پوستی جلوگیری می کنند، به همین دلیل نیز خرید آنها از نظر حفظ سلامت بدن موثر خواهدبود.

قیمت تشک طبی فنری

گارانتی

معمولا برندهای معتبر موجود در بازار محصولات خود را گارانتی می کنند. این گارانتی به مشتری اطمینان می دهد تا بتواند با خیال راحت برای خرید محصولات اقدام کند. از این رو نیز گارانتی تشک روی قیمت تشک طبی فنری نیز تاثیر می گذارد. که البته از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.