سبک زندگی, فرهنگ و هنر, کتاب

چطور می توانیم بهترین کتابخانه خانگی را خریداری کنیم؟

کتاب غذای روح بشر است از این رو نیز بهتراست زمان خاصی از روز را به مطالعه کردن اختصاص دهید.می توانید برای خرید کتاب اقدام کنید و حتی یک کتابخانه خانگی به صورت اختصاصی در منزل داشته باشید. در این مطلب می خواهیم به بررسی مطالبی بپردازیم که برای ساخت کتابخانه خانگی بسیارزیبا به شما کمک می کند. درادامه ایده ایی که در این زمینه داریم را با هم مرورمی کنیم.

کتابخانه خانگی

راهنمای خرید کتابخانه خانگی

هنگامی که برای خرید کتابخانه خانگی مراجعه می کنید با مدل های متنوعی از این محصول روبه رو خواهیدشد که مسلما همه آنها برای محیط دکوراسیون شما مناسب نخواهدبود. درادامه نکاتی که برای انتخاب کتابخانه خانگی به شما کمک می کند را بررسی می کنیم.

هماهنگی کتابخانه و سبک دکوراسیون منزل

برای خرید کتابخانه خانگی قبل از هر چیز باید اطلاعات کافی درباره دکوراسیون منزل خود داشته باشید. بدین ترتیب براساس سبک دکوراسیونی که دارید، می توانید مناسبترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. برای مثال اگر بیشتر آیتم های دکوراسیون شما چوبی هستند، سبک شما کلاسیک است. از این رو نیز باید به دنبال دکوراسیون هایی با همین سبک باشید.

در مقابل اگر دکوراسیون شما ساده است و به دنبال یک کتابخانه ای با همین سبک هستید، باید سبک های مدرن را انتخاب کنید. کتابخانه مدرن معمولا به اشکال هندسی مختلف دیده می شوند که می توانید کاملا سلیقه ای هریک از آنها را در دکوراسیون خود استفاده کنید. کتابخانه مدرن بیشتر از جنس ام دی اف ساخته می شوند و به دلیل سادگی که دارند، معمولا نسبت به مدل های کلاسیک قیمت پایین تری دارند.

انتخاب مدل کتابخانه

به صورت کلی می توان کتابخانه ها را به دو صورت قابل حمل و ثابت خریداری کرد. کتابخانه های ثابت طراحی مانند کمددیواری دارند و روی دیوار ثابت هستند. از این رو نیز نمی توانید آنها را در صورت نیاز جابه جا کنید. در مقابل مدل های قابل حمل هستند که به راحتی می توانید آنها را در بخش های مختلف منزل جابه جا کنید. البته که اگر مستاجر هستید، می توانید همین مدل های قابل حمل را خریداری کرده و بعدها نیز با خود ببرید.

کتابخانه خانگی

انتخاب اندازه مناسب

برای خرید کتابخانه خانگی باید ابعاد و اندازه محلی که می خواهید این کتابخانه را در آن قراردهید، درنظربگیرید. سپس براین اساس به دنبال انتخاب اندازه مناسب برای کتابخانه باشید. برای مثال اگر فضای زیادی برای قرارگیری کتابخانه ندارید، می توانید مدل هایی را انتخاب کنید که عرض کمتری دارند و به صورت چندطبقه هستند. بدین ترتیب با اشغال کمترین فضا کتابخانه ای کاربردی داشته باشید.

بررسی تعداد قفسه های کتابخانه

کتابخانه انتخابی شما باید فضای کافی برای قرارگیری کتاب هایتان را داشته باشد. درغیراین صورت مجبور خواهیدبود برخی دیگر از کتاب هایتان را در بخش دیگری از کتابخانه قراردهید. البته که اندازه این قفسه ها نیز باید استاندارد باشد تا بتواند کتاب هایی که اندازه بزرگتری از حالت معمول دارند را نیز در خود جای دهد و به آنها نظم بخشد.

زیبایی کتابخانه

برای خرید کتابخانه خانگی باید زیبایی ظاهری آن را نیز مدنظرقراردهید زیرا به هرحال کتابخانه نیز یکی از آیتم های دکوراسیون شماست. از این رو نیز روی دیدکلی دکوراسیون نیز تاثیرمی گذارد. پس بهتراست روی ظاهر کتابخانه وسواس داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را متناسب با دکوراسیونی که دارید، انتخاب کنید.

انتخاب فضای مناسب برای قرارگیری کتابخانه

برای خرید کتابخانه خانگی بهتراست از قبل درباره مکانی که می خواهید این کتابخانه را در آن لحاظ کنید، به خوبی فکرکنید. شاید به دلیل کمبود فضا نتوانید در اتاق هایتان فضایی را برای قرارگیری کتابخانه انتخاب کنید. در این صورت می توانید از فضاهای پرت پذیرایی و یا راهرو استفاده کنید. فضای پشت کاناپه یکی از بهترین نقاطی است که می توانید برای کتابخانه درنظربگیرید.

قیمت کتابخانه خانگی

قیمت کتابخانه خانگی بسته به آیتم های متفاوتی تغییر می کند. ازجمله این موارد می توان به جنس کتابخانه، اندازه، تعداد قفسه ها، طراحی ظاهری و … اشاره کرد. شما می توانید با بودجه معقولی که برای این امر درنظرگرفتید، کتابخانه مناسبی را خریداری کنید.

دقت داشته باشید اگر نمی خواهید هزینه زیادی را برای خرید کتابخانه خانگی صرف کنید، می توانید خودتان برای ساخت آن اقدام کنید. برای اینکار می توانید به راحتی از چند شلف در کنار هم استفاده کنید و بدین ترتیب یک کتابخانه خانگی کاربردی تهیه کنید.


How-can-we-be-the-best-home-library
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.