معرفی جاکفشی برای راهرو خانه

یکی از مهم ترین وسایلی که باید در آپارتمان های امروزی برای نظم بیشتری خریداری کنیم، انواع جاکفشی می‌باشد. اگر بخواهید کفش هایتان را همینطور به هم ریخته در راهرو منزل قراردهید، مسلما ورودی جذابی نخواهیدداشت. از این رو نیز خرید جاکفشی مناسب برای راهرو اهمیت بسیارزیادی دارد.  در ادامه برخی از بهترین جاکفشی برای راهرو منزل را به شما معرفی می‌کنیم. همراه ما باشید.

معرفی بهترین جاکفشی برای راهرو منزل

امروزه مدل های متنوعی از جاکفشی را در بازار می‌بینید که ازجمله آنها می‌توان به نمونه های نیمکتی، آینه دار، پلکانی و … اشاره کرد. البته دقت داشته باشید تمامی این مدل ها برای راهرو منزل شما مناسب نیستند. برای اینکه بتوانید بهترین جاکفشی را برای راهرو انتخاب کنید، درادامه همراه ما باشید.

جاکفشی برای راهرو/

جاکفشی مخفی

از بهترین جاکفشی که می‌توانید در راهرو منزل خود استفاده کنید، می‌توان به مدل های مخفی اشاره کرد. این نوع جاکفشی انتخاب خوبی برای راهروهای باریک است از این رو نیز برای خانه های آپارتمانی نیز توصیه می‌شود. جاکفشی مخفی از جنس ام دی اف ساخته می‌شوند و فضای بسیارکمی را اشغال می‌کنند.

با وجود فضای کمی که این نوع جاکفشی اشغال می‌کند اما فضای بسیارزیادی را برای قرارگیری کفش در اختیار شما قرارمی‌دهد. از این رو نیز می‌توانید این مدل از جاکفشی را برای منزلتان خریداری کنید. طراحی به روز و جدید جاکفشی مخفی سبب شده است تا به گزینه ای پرطرفدار در خانه های امروزی مبدل شود.

جاکفشی مخفی به صورت دیواری است و حتی در برخی از مواقع برای اشغال فضای کمتر از بخش زیرپله ها نیز برای این کار استفاده می‌شود. شما می‌توانید بسته به فضایی که می‌خواهید برای قراردادن جاکفشی اختصاص دهید، مدل های متنوعی از آن را خریداری کنید.

جاکفشی آویزی

برای انتخاب جاکفشی برای راهرو می‌توانید، مدل های آویزی را نیز انتخاب کنید. این مدل از جاکفشی را به راحتی و بدون هیچ امکاناتی می‌توان به دیوار متصل کرد. از ویژگی های جاکفشی آویزی این است که کفش ها هنگام قرارگرفتن در آن در معرض دید هستند از این رو جذابیت محیط راهرو شما از دست خواهدرفت.

با این وجود اگر به دنبال خرید جاکفشی برای راهرو هستید که قیمت مناسبی هم داشته باشید، مدل های آویزی انتخاب خوبی برای شماست.

جاکفشی با درب کشویی

مسلما شما در راهروهای کوچک فضای زیادی برای بازکردن درب جاکفشی نخواهیدداشت، از این رو نیز پیشنهاد می‌شود جاکفشی که برای این محیط خریداری می‌کنید از نوع درب کشویی باشد. این نوع جاکفشی را بیشتر می‌توانید در خانه های ژاپنی ببینید، با این وجود طراحی جذاب آن سبب می‌شود تا بیشترین استفاده را از محیط راهرو داشته باشید.

از دیگر ایده هایی که می‌توانید با خرید این مدل از جاکفشی پیاده کنید، استفاده از آینه ای مجزا روی جاکفشی است. درواقع می‌توانید با یک تیر، دونشان بزنید هم جاکفشی با درب کشویی داشته باشید و هم جاکفشی آینه دار…! درواقع با پیاده سازی این ایده چیزی شبیه آینه کنسول دارید با این تفاوت که کنسول شما همان جاکفشی خواهدبود.

جاکفشی صندوقی

همانطور که از نام این مدل از جاکفشی پیداست، طراحی آن شبیه به صندوق است. یعنی درب آن را می‌توانید به سمت بالا باز کنید و در سایر موارد از آن به عنوان یک میز و یا صندلی کمک بگیرید.

جاکفشی نردبانی

یکی از جدیدترین مدل جاکفشی های موجود در بازار مدل های نردبانی است که می‌تواند به عنوان یک آیتم دکوراتیو نیز جذابیت منزل شما را چندین برابر کند. این نوع جاکفشی از بهترین جاکفشی برای راهرو محسوب می‌شود که در عین اشغال فضای کم، کاربری بالایی دارد.

برای خرید جاکفشی برای راهرو شما می‌توانید هریک از مدل های معرفی شده را انتخاب کرده و در دکوراسیون خود استفاده کنید. البته که باید بدانید جاکفشی موجود در بازار مدل های بسیارگسترده ای دارند که البته همه آنها مناسب راهروهای کوچک نیستند. ما در اینجا برخی از پرکاربردترین آنها که مناسب راهرو آپارتمانی است را به شما معرفی کردیم.

راهنمای خرید جاکفشی برای راهرو

از مهم ترین نکاتی که باید برای خرید جاکفشی درنظربگیرید، این است که می‌خواهید این آیتم را در چه موقعیتی از منزل خود قراردهید؟ پاسخ این سوال روشن است، ما در اینجا به دنبال خرید جاکفشی مناسب برای راهرو هستیم. در خرید جاکفشی برای موقعیت خاص باید نکات بسیارزیادی را درنظرداشته باشید که درادامه به آنها خواهیم پرداخت.

اندازه مناسب

قبل از انتخاب مدل جاکفشی برای راهرو خود را اندازه بگیرید. سپس حداکثر مقدار فضایی که می‌توانید برای قراردادن جاکفشی اختصاص دهید، را مشخص کنید. البته در هنگام اندازه گیری فضایی که برای بازشدن درب ورودی نیازاست را نیز درنظربگیرید.

اگر راهرو منزلتان عرض کمی دارد، به هیچ عنوان جاکفشی هایی با قطر زیاد را خریداری نکنید. در این موقعیت ها بهتراست طول جاکفشی را بیشتر کنید و آن را به عرض کمتری سفارش دهید تا راهرو شما بیش ازاندازه تنگ نشود.

انتخاب مدل مناسب

در بخش قبلی سعی کردیم بهترین مدل جاکفشی برای راهرو را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید براساس ویژگی های هریک از مدل های بیان شده برای خرید و استفاده از آنها در راهرو تصمیم بگیرید. فقط درنظرداشته باشید که شما باید بتوانید با اندکی خلاقیت بهترین استفاده را از فضای راهرو خود داشته باشید.

حتی اگر فکرمی‌کنید نمی‌خواهید اینقدرها برای خرید جاکفشی هزینه کنید و یا هیچ یک از مدل های ارائه شده مناسب شما نیست، می‌توانید از شلف های ساده بدین منظور کمک بگیرید. این نوع شلف ها در عین کاربردی بودن قیمت مناسبی دارند که می‌توانید نیاز روزمره شما را برطرف کند.

جاکفشی برای راهرو

انتخاب رنگ مناسب

از دیگر آیتم هایی که در خرید جاکفشی برای راهرو اهمیت دارد، رنگ مناسب برای آن است. امروزه شما می‌توانید رنگ بندی متنوعی از جاکفشی را در بازار ببینید که دست شما را در انتخاب آنها باز می‌گذارد. با این وجود برای انتخاب رنگ مناسب جاکفشی بهتراست در ابتدا رنگ درب ورودی منزل خود را درنظربگیرید. شما می‌خواهید این جاکفشی را در راهرو قراردهید از این رو ناخودآگاه این آیتم نزدیک درب ورودی قرارمی‌گیرد. پس اهمیت دارد که رنگ آن در تناسب با رنگ درب ورودی باشد.

برای مثال اگر رنگ درب ورودی قهوه ای است، شما نیز می‌توانید جاکفشی را با همین تناژرنگی (کم رنگ یا پررنگ تر) انتخاب کنید.

با بررسی نکاتی که در این بخش بیان کردیم، می‎توانید بهترین جاکفشی برای راهرو خریداری کنید.

اشتراک گذاری