خرید پارتیشن آشپزخانه
راهنمای خرید پارتیشن آشپزخانه

پارتیشن و یا پاراوان به هرچیزی گفته می‌شود که می توان از آن برای تقسیم بندی و جداسازی اشاره کرد. امروزه استفاده از این آیتم در دکوراسیون های اداری و خانگی در حال گسترش است. بیشتر ساختمان هایی که در دنیای امروزی طراحی می‌شوند به صورت فضای باز هستند که با کمک پارتیشن به خوبی می‌توانید قسمت های مختلف را از هم جداکنید. در این مطلب می‌خواهیم درباره انتخاب پارتیشن برای آشپزخانه بحث کنیم. همراه ما باشید.

خرید پارتیشن آشپزخانه

راهنمای خرید پارتیشن آشپزخانه

شما می توانید از انواع پارتیشن در آشپزخانه خود استفاده کنید، با این وجود لازم است بدانید برای خرید این محصول باید نکات بسیارزیادی را درنظرداشته باشید. درادامه راهنمای خرید پارتیشن آشپزخانه را با هم مرورمی‌کنیم.

انتخاب نوع پارتیشن آشپزخانه

خرید پارتیشن آشپزخانه

اگر به دنبال خرید پارتیشن آشپزخانه هستید، ابتدا باید انواع پارتیشن هایی که می‌توانید در محیط های خانگی می‌توانید استفاده کنید را به خوبی بشناسید. انواع پارتیشن خانگی عبارتنداز:

پارتیشن خانگی چوبی

این مدل از پارتیشن از پرطرفدارترین مدل ها برای آشپزخانه محسوب می‌شود که خود به دو دسته متفاوت ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند.

پارتیشن ثابت: این نوع پارتیشن درواقع نوعی دیوار چوبی محسوب می‌شود که شما می‌توانید اندازه های متفاوتی از آن را خریداری کنید.

پارتیشن متحرک: این مدل از پارتیشن در طرح و رنگ های متفاوتی عرضه می‌شود که می‌توانید به صورت متحرک در بخش های مختلف منزل خود قراردهید. شما می‌توانید این نوع پارتیشن را در ابعاد متفاوتی سفارش دهید.

پارتیشن خانگی ام دی اف

ام دی اف از انواع فراورده های چوبی است که در ساخت پارتیشن نیز از آن استفاده می‌شود. پارتیشن های ام دی اف معمولا طرح های جذاب تری نسبت به مدل های چوبی دارند از این رو نیز می‌توانید با کمک آن فضایی زیبا را برای دکوراسیون خود بسازید. ام دی اف جز متریال مقرون به صرفه و مقاومی است که انتخاب خوبی برای پارتیشن های خانگی است.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای از دیگر انواع پارتیشن موجود در بازار است که می‌توانید به راحتی با کمک آن بخش های مختلف منزل استفاده کنید. البته استفاده از این مدل خیلی برای منزل کاربرد ندارد و بیشتر برای مراکز تجاری از آن استفاده می‌شود.

انتخاب ابعاد مناسب

برای خرید پارتیشن آشپزخانه باید ابعاد این محصول را به خوبی اندازه گیری کنید. طول پارتیشن خیلی اهمیت ندارد، بهتراست درباره عرض این محصول خوب فکر کنید. دقت داشته باشید هرچه عرض پارتیش بیشترباشد، می‌توانید بخش های بیشتری را با کمک آن از یکدیگر جداکنید. ازاین رو بهتراست به دنبال خرید پارتیشنی باشدی که عرض بیشتری داشته باشد، بدین ترتیب کاربرد بیشتری را در محیط های مختلف خواهدداشت.

انتخاب طرح پارتیشن

امروزه طراحی پارتیشن ها بسیارمتفاوت است و شما می‌توانید آنها را در طرح و مدل های متفاوتی خریداری کنید. پس شما می‌توانید بسته به سلیقه خود طراحی های متفاوتی از این محصول را خریداری کنید. این طرح ها در پارتیشن های ام دی اف بسیاربیشتر است و به جنبه زیبایی آنها بیشتر توجه می‌شود.

انتخاب پارتیشن براساس عملکرد

پارتیشن هایی که برای آشپزخانه انتخاب می‌کنید، عملکردهای متفاوتی دارند. در ادامه انواع پارتیشن براساس عملکرد را به شما معرفی می‌کنیم.

پارتیشن معلق

یکی از انواع پارتیشن های متحرک نام دارد که مواداولیه بسیارسبکی دارند از این رو نیز می‌توانید به راحتی آن را در تمامی بخش های خانه جابه جا کنید. اگر به دنبال خرید پارتیشن آشپزخانه هستید که بتوانید تنها در مواقع لزوم از آن استفاده کنید، این مدل بهترین انتخاب برای شما خواهدبود. زیرا قابلیت بازوبسته شدن دارند از این رو می‌توانید در مواقع غیرضروری آنها را بردارید.

پارتیشن تاشو

از دیگر پارتیشن های پرکاربردی که می‌توانید در آشپزخانه استفاده کنید، نمونه های تاشو می‌باشد. این نوع پارتیشن با کمک لولا به هم متصل شده است از این رو نیز به راحتی می‌توانید آن را تا کرد. اگر به دنبال خرید پارتیشن آشپزخانه برای خانه های اجاره ای هستید، این مدل از پارتیشن انتخاب خوبی برای شما خواهدبود.

پارتیشن ریلی

از دیگر پارتیشن های متحرکی که می‌توانید در محیط دکوراسیون خود استفاده کنید، مدل های ریلی است. طراحی این نوع پارتیشن شباهت بسیارزیادی به درب های ریلی دارد و روی ریل نیز نصب می‌شود. شما می‌توانید بسته به فضایی که دارید از این مدل پارتیشن استفاده کنید.

پارتیشن پرده ای

اگر می‌خواهید فضای مختلف منزل خود را از هم جداکنید و اما زیبایی این فضا نیز برای اهمیت دارد، می‌توانید از این مدل پارتیشن استفاده کنید. این نوع پارتیشن به صورت رشته ست و در عین جداسازی فضا می‌توانید زیبایی محیط را نیز چندین برابر کند.

پارتیشن چرخشی

اگر به دنبال خرید پارتیشن آشپزخانه هستید، برعکس سایر مدل های یادشده این مورد انتخاب خوبی برای شما نخواهدبود. پارتیشن چرخشی نوعی از همین پارتیشن های متحرک است که البته تنها می‌تواند در همان جای خود بچرخد. از این مدل پارتیشن بیشتر برای تقسیم کردن محیط اتاق خواب استفاده می‌شود.

تک جداره یا دوجداره

برای خرید پارتیشن آشپزخانه حتما تک جداره و یا دوجداره بودن آن را نیز درنظربگیرید. درادامه ویژگی های هریک را با هم مرورمی‌کنیم.

پارتیشن تک جداره

این نوع پارتیشن از متریال متفاوتی نظیر آلمینیویم، شیشه و ام دی اف ساخته می‌شوند که وزن بسیارکمی دارند. از این رو می‌توانید به راحتی آن را در فضای منزل خود جابه جا کنید.

پارتیشن دوجداره

نوعی دیگر از پارتیشن در بازار وجوددارد که به صورت دوجداره است و استحکام زیادی ندارند. پارتیشن دوجداره از چوب و آلمینیوم ساخته می‌شود که نسبت به مدل های تک جداره مقاومت بالاتری دارد.

شما می‌توانید بسته به نیاز خود در استفاده از محیط هریک از این مدل پارتیشن را خریداری کنید.

قیمت پارتیشن

همه نکاتی که در بالا برای خرید پارتیشن آشپزخانه بیان شد، روی قیمت این محصول تاثیرگذارند. با این وجود برای خرید این محصول نگران نباشید، شما می‌توانید بسته به نیاز خود هریک از مدل های این پارتیشن را خریداری کنید.

در این مطلب سعی کردیم تمامی نکات مهمی که برای خرید پارتیشن آشپزخانه نیاز دارید را بررسی کنیم. پس اگر به فکر جداکردن بخش های مختلف منزل خود از هم هستید، این مقاله را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید با آگاهی کامل برای خرید اقدام کنید. ما در سایت خود مدل های متنوعی برای خرید پارتیشن آشپزخانه را ارائه می‌کنیم که پیشنهاد می‌کنیم حتما از آنها دیدن کنید.

اشتراک گذاری