خرید کتابخانه
راهنمای کاربردی خرید کتابخانه با معرفی به روزترین مدل های 2021

مسلما همه ما تعداد زیادی کتاب در منزل خود داریم که بهتراست برای نظم بخشیدن به فضا محیط خاصی را برای قرارگیری آنها درنظربگیریم. شما می‌توانید بسته به تعداد کتاب هایی که دارید، کتابخانه ای را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید. با وجود کتابخانه می‌توانید کتاب های خود را از هرگونه آسیب در امان نگه دارید و علاوه براین محیط منظم تری در منزل خود خواهیدداشت. برای خرید کتابخانه مناسب برای منزل خود باید اطلاعات کافی را درباره این آیتم داشته باشید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی در این حوزه به شما ارائه کنیم.

راهنمای خرید کتابخانه

کتابخانه در اشکال متنوعی در بازار یافت می‌شود که شما می‌توانید بسته به محیط منزل خود هریک از آنها را انتخاب کنید. برای خرید کتابخانه زیبا که فضای ظاهری منزل شما را تغییر دهد باید نکات زیادی را درنظربگیرید که به برخی از آنها درادامه اشاره می‌کنیم.

خرید کتابخانه

انتخاب مدل مناسب

برای خرید کتابخانه مناسب ابتدا باید با انواع مدل های موجود در بازار آشنایی داشته باشید. برخی از این مدل ها را برای انتخاب راحت تر در ادامه با هم بررسی می‌کنیم:

ساده

این مدل از کتابخانه طراحی بسیارساده ای دارد و تنها از چند قفسه با اندازه یکسان تشکیل می‌شود. طراحی قفسه های این نوع کتابخانه به صورتی است که خودتان نیز می‌توانید آن را به راحتی تنظیم کنید. ازجمله متریال پرکاربرد در ساخت این مدل از کتابخانه می‌توان به ام دی اف، چوب، فلز و .. اشاره کرد.

دقت داشته باشید حتما نباید این مدل از کتابخانه ها را از فروشگاه ها خریداری کنید، خودتان نیز می‌توانید با کمی خلاقیت کتابخانه را برای منزل خود درست کنید.

نردبان

همانطور که از نام این مدل از کتابخانه پیداست در طراحی آن از نردبان استفاده شده است. شما می‌توانید بسته به سلیقه خود این مدل از کتابخانه را روی دیوار نصب کرده و یا به دیوار تکیه دهید.دقت داشته باشید اگر فضای زیادی را برای قرارگیری کتابخانه در منزل دارید، این مدل از نردبان انتخاب بسیارخوبی برای شماست.

کنج

طراحی این مدل از کتابخانه به صورتی است که در گوشه دیوار قرارمی‌گیرد و بیشتر مناسب خانه هایی با فضای کم است.

داربست

در این مدل از کتابخانه قفسه ها دارای نوعی تکیه گاه هستند که کمک می‌کند به راحتی آنها کنار دیوار قراربگیرند.

در این بخش انواع مدل کتابخانه را با هم بررسی کردیم و شما می‌توانید بسته به میزان فضایی که دارید ، هریک از این مدل ها را در دکوراسیون خود به کاربرید.

بررسی ابعاد کتابخانه

از دیگر فاکتورهایی که باید برای خرید کتابخانه مناسب درنظرداشته باشید، ابعاد آن است. این ابعاد کتابخانه است که مشخص می‌کند، محصول چطور در فضای اطراف دیده شود. درادامه به بررسی نکاتی می‌پردازیم که باید برای انتخاب ابعاد کتابخانه به آنها دقت کنید.

خرید کتابخانه

ارتفاع: برای انتخاب ارتفاع مناسب برای کتابخانه لازم است در ابتدا فضایی که برای این آیتم درنظرگرفته‌اید را بررسی کنید. اگر می‌خواهید به بالاترین قفسه موجود در کتابخانه نیز دسترسی داشته باشید، ارتفاع کتابخانه شما نباید از 180 سانتیمتر بیشتر باشد. البته ارتفاع کتابخانه ای که برای اتاق کودک درنظرمی‌گیرید باید کمتر از این و معمولا بین 75تا 105 سانتیمتر باشد.

عرض: عرض و ارتفاع کتابخانه باید با هم در تناسب باشند. یعنی اگر ارتفاع انتخابی شما برای این کتابخانه زیاد است، بهتراست عرض بیشتری را نیز برای قفسه ها انتخاب کنید. بدین ترتیب علاوه براینکه زیبایی کتابخانه بیشتر به چشم می‌آیند، فضای بیشتری را نیز برای قراردادن کتاب ها در اختیار شما قرارمی‌دهد.

عمق: بسته به میزان کتاب هایی که می‌خواهید در این کتابخانه قراردهید، باید عمق کتابخانه را نیز معین کنید. البته عمق کتابخانه بسته به مدل آن نیز متفاوت است برای مثال مدل های نردبانی معمولا عمق کمتری نسبت به سایرین دارد.

برای خرید کتابخانه مناسب باید تمامی این موارد را به دقت بررسی کنید تا بتوانید یک انتخاب عالی و درست داشته باشید.

قابلیت تنظیم قفسه ها

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که مدام دکوراسیون خود را تغییر می دهید، بهتراست به دنبال خرید کتابخانه باشید که قفسه های آن قابلیت تنظیم داشته باشند. بدین ترتیب می‌توانید بسته به تعداد کتاب هایی که دارید، تعداد قفسه ها را تنظیم کنید.

رنگ کتابخانه

کتابخانه یکی از اجزای تعیین کننده در دکوراسیون است از این رو انتخاب رنگ آن از اهمیت بسیارزیادی برخوردار است. رنگ ها تاثیر بسیارزیادی را در دکوراسیون شما دارد، از این رو برای انتخاب رنگ حتما سایر آیتم های محیط را بررسی کنید. می‌توانید با انتخاب رنگ های خنثی دراین زمینه به راحتی آن را با سایر آیتم های اطراف هماهنگ کنید.

متریال مورداستفاده در کتابخانه

متریال مورداستفاده در کتابخانه از دیگر نکاتی است که باید برای خرید کتابخانه درنظربگیرید. شما می‌توانید براساس دکوراسیون خود هریک از این متریال را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید. از رایج ترین متریال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چوب: چوب یکی از متدوال ترین نوع متریال در ساخت کتابخانه است که انتخاب خوبی برای دکوراسیون های سنتی و کلاسیک است. اگر می‌خواهید کتابخانه ساده را خریداری کنید، چوب بهترین متریال برای استفاده در آنها خواهدبود.

ام دی اف: اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی را برای خرید کتابخانه صرف کنید، می‌توانید نمونه های ام دی اف را خریداری کنید. کتابخانه های ام دی اف ظاهری شبیه به چوب دارند و اما خیلی از نظر کیفیت با آن قابل مقایسه نیستند.

فلز: اگر می‌خواهید دکوراسیون ساده ای داشته باشید، می توانید کتابخانه فلزی را خریداری کنید. این مدل از کتابخانه فضای زیادی را در اختیار شما قرارمی‌دهد از این رو نیز قابل توجه است.

شما می توانید بسته به بودجه و فضایی که دارید، هریک از این متریال را برای خرید کتابخانه درنظربگیرید.

فضای قرارگیری کتابخانه

قبل از اینکه برای خرید کتابخانه اقدام کنید، ابتدا بررسی کنید که می‌خواهید این محصول را در چه فضایی قراردهید. بسته به فضایی که در منزل خود برای قرارگیری این کتابخانه درنظرگرفته‌اید، اندازه و مدل آن را انتخاب کنید.

در این مطلب سعی کردیم نکات خوبی را برای خرید کتابخانه مناسب برای منزل به شما ارائه کنیم. اگر اطلاعات کافی را درباره خرید این آیتم ندارید با مطالعه این مقاله می‌توانید پاسخ سوالات خود را بیابید. پیشنهاد می‌کنیم از مدل های جذاب کتابخانه موجود در فروشگاه کالای چوب هومینه نیز دیدن کنید.

اشتراک گذاری