لوستر در دکوراسیون داخلی
اهمیت لوستر در دکوراسیون داخلی

امروزه دکوراسیون داخلی شامل آیتم های بسیارزیادی است که هریک می تواند تاثیرات خاصی را روی زیبایی محیط اطراف بگذارد. لوستر یکی از انواع این آیتم های دکوراتیو محسوب می شود که علاوه بر زیبایی می تواند نقش کاربردی را در روشنایی منزل داشته باشد. در این مطلب سعی می کنیم اطلاعات بیشتری درباره اهمیت لوستر در دکوراسیون داخلی را بیان کنیم. همراه ما باشید.

لوستر در دکوراسیون داخلی

بررسی اهمیت لوستر در در دکوراسیون داخلی

نورپردازی یکی از مهم ترین مواردی است که برای زیبا به نظررسیدن دکوراسیون خود باید به آن توجه کنید. یکی از مهم ترین المان های نورپردازی لوسترها هستند که امروزه در مدل های متنوعی عرضه می شوند. درواقع نور می تواند به فضا عمق بدهد از این رو نیز اهمیت دارد.

دقت داشته باشید نحوه نورپردازی محیط هیچ ربطی به دکوراسیون داخلی ندارد و شما می توانید برای نورپردازی از آیتم های مشخص و انواع سبک ها استفاده کنید.لوستر درواقع از جذاب ترین آیتم های نورپردازی محسوب میشود که علاوه بر کارایی می تواند جذابیت محیط شما را چندین برابر کند.

راهنمای انتخاب لوستر در دکوراسیون داخلی

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم امروزه تنوع لوسترهای موجود در بازار بسیارزیاد است از این رو نیز انتخاب از میان آنها کار بسیارسختی برای شما خواهدبود. برای انتخاب لوستر در دکوراسیون داخلی باید نکاتی را درنظربگیرید که درادامه به مهم ترین آنها اشاره می کنیم .

انتخاب سایز مناسب برای لوستر

یکی از متداول ترین اشتباهاتی که در زمینه دکوراسیون داخلی منازل صورت می گیرد، انتخاب اشتباه لوستر می باشد. لوسترها باید براساس ابعاد منزل شما انتخاب شوند. برای مثال انتخاب لوسترهای کوچک برای پذیرایی بزرگ به هیچ عنوان مناسب نیست نه می تواند زیبایی را به محیط ببخشد و نه می تواند چندان کارایی را از نظر روشنایی داشته باشد. از این رو نیز باید متناسب با محیط و درست انتخاب شوند.

انتخاب لوستر براساس سایر اکسسوری های موجود

برای انتخاب لوستر در دکوراسیون داخلی باید سایر اکسسوری های موجود در محیط را نیز درنظرداشته باشید. لوستر مناسب برای اتاق پذیرایی شما باید با سایر آیتم های محیط نظیر مبلمان، فرش و … در تناسب باشد. برای مثال اگر دکوراسیون شما از نوع مدرن است به هیچ عنوان نباید از لوسترهای برنجی پرکار در محیط استفاده کنید. درمقابل چنین لوسترهایی مناسب دکوراسیون های کلاسیک و سنتی است.

انتخاب لوستر با آویزهای کریستال

در صورت اینکه پذیرایی شما متراژبالایی دارد، بهترین انتخاب برای شما لوسترهایی با آویزکریستال است. درواقع چنین لوسترهایی مشابه یک منشور عمل می کنند به همین دلیل نیز می توانند به اندازه کافی روشنایی به محیط اطراف بدهند.

تعداد لامپ های لوستر

بعداز درنظرگرفتن ابعاد لوستر باید تعداد لامپ های آن را درنظربگیرید. درواقع تعداد لامپ های لوستر می تواند تاثیر بسیارزیادی را روی روشنایی محیط بگذارد. درواقع هرچه لوستر شما زوایا و شاخه های بیشتری داشته باشد، بزرگتر خواهدبود. البته که خرید چنین لوستری برای اتاق کوچک به هیچ عنوان مناسب نخواهدبود و فضا را دلگیرتر نیز نشان می دهد.

انتخاب متریال مناسب برای لوستر

برای خرید لوستر در دکوراسیون داخلی باید به متریال آن نیز توجه داشته باشید. امروزه برای تهیه لوستر از متریال متفاوتی نظیر آلمینیوم،نقره، مس، روی و … استفاده می شود که تنوع قیمتی متفاوتی دارند. برای انتخاب متریال مناسب ابتدا باید انتظارات خود را از لوستر درنظرگرفته  و درنهایت بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای مثال اگر بیشتر منزل شما سبک روستیک است می توانید لوسترهای چوبی را انتخاب کنید که امروزه نیز به شدت ترند شده اند.

لوستر در دکوراسیون داخلی

نگهداری و تمیزکردن لوستر

هنگام خرید لوستر در دکوراسیون داخلی باید به روش تمیزکردن آن نیز دقت کنید. درواقع به دنبال لوسترهایی باشید که بتوانید به راحتی آنها را تمیز کنید و در این زمینه به سختی نیفتید. درواقع لوسترها پس از مدتی گردوخاک می گیرند و زیبایی اولیه خود را از دست می دهند به همین دلیل نیز باید بتوانید به راحتی و با کمک پارچه نرم آنها را تمیز کنید.

ضمانت نامه شرط اصلی خرید

از مهم ترین شروط اساسی برای خرید لوستر در دکوراسیون داخلی دارابودن ضمانت نامه می باشد. درواقع باید به دنبال خرید لوستری باشید که گارانتی معتبر دارد، بدین ترتیب در صورت بروز هرگونه مشکل با کمک همین گارانتی می توانید نسبت به تعویض و یا تعمیر آن اقدام کنید. پس لازم نیست هزینه های اضافی را در این زمینه بپردازید.

اشتراک گذاری